טיפול להיפראקטיביות בשמן קנאביס

תוכן עניינים

יש לא מעט ילדים שאפשר להגדיר אותם בתור שובבים, פעלתנים או כל מילה אחרת בסגנון, אך כאשר מגיע הרגע שצריך לעצור, הם מסוגלים לעשות את זה ולהתיישב בנינוחות. אותם ילדים יודעים להציב לעצמם את הגבול והם יכולים להעסיק את עצמם זמן רב. לעומתם, יש ילדים שפשוט לא מסוגלים לעשות את זה. לא כי הם לא רוצים, הם פשוט היפראקטיבים. יש לא מעט מקרים בהם מתגלה קשר בין היפראקטיביות לבין הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים. לפני שנציג בפניכם האם טיפול להיפראקטיביות בשמן קנאביס, יעיל או לא, חשוב להכיר את התופעה קצת יותר.

 

תסמינים להיפראקטיביות ובעיות קשב וריכוז

  • התפרצויות זעם פתאומיות אך כאלה שחוזרות על עצמן פעם אחר פעם ומקשות בתהליך של חינוך ילדים.
  • קושי להתרכז לאורך זמן.
  • קושי להתמיד בפעילות מסוימת.
  • התסגרות והתכנסות בתוך עצמי.
  • אימפולסיביות.

מה לגבי הטיפול בשמן קנאביס?

אמנם עדיין אין מספיק מחקרים שמוכיחים האם הטיפול באמצעות שמן קנאביס יעיל או לא, אך בהחלט ילדים ובני נוער רבים מדווחים על הקלה ניכרת בתסמינים שתוארו לעיל. ילדים ובני נוער המטופלים בשמן CBD חשים פעמים רבות הקלה גם ברמת האימפולסיביות וגם ברמת ההיפראקטיביות, משום שלשמן הזה יש אפקט הרגעתי. מנתונים עולה, כי החומרים הפעילים שיש בשמן מעלים את רמות הדופמין שיש בגוף – חומר נוירוטרנסמיטור שקיים במוח ותקפידו ליצור תקשורת תקינה בין התאים. ילדים ובני נוער וגם מבוגרים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ו/או היפראקטיביות, לרוב בעלי רמות נמוכות של דופמין. בנוסף, נמצא כי שמן CBD, מסייע בוויסות מערכת המסייעת להשפיע על תהליכי למידה, תהליכי זיכרון ומצבי רוח. השאלה שעולה במקרה כזה היא באיזה גיל אפשר להתחיל. כמובן שלא מומלץ ליטול את השמן על דעת עצמכם, אלא בהתייעצות עם מומחה ולרכוש אותו ממקור אמין.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: