וופורייזרים: אידוי איכותי מתחיל כאן

תוכן עניינים

כשמדברים על צריכה של טבק, מוצרי טבק או קנאביס רפואי, רבים מאנשים מעלים לנגד עיניהם את צורת העישון המסורתית. בשנים האחרונות, עם זאת, עלה בצורה משמעותית הביקוש למכשירי אידוי, או בשמם הלועזי: וופורייזרים. המדובר הוא במכשירים המבוססים על חימום החומרים, ולא על שריפתם, מה שמציע כמה יתרונות מובהקים.

עישון OUT, אידוי IN

העיקרון הבסיסי של וופורייזרים פשוט להבנה בכל קנה מידה. במסגרת האידוי, אנחנו מחממים את המוצרים הצמחיים עד לטמפרטורה שתביא להיווצרות אוויר חם ואדים, בהם תמצאו את החומרים הפעילים אותם אנחנו מעוניינים להכניס לגוף בצורת שאיפה.

למרות שעשוי להיות הבדל בצורת התפעול של כל דגם וופורייזר, העיקרון הבסיסי הוא שמכניסים את החומר הגרוס לתא המילוי, מפעילים את המכשיר וממתינים עד שהוא יגיע לטמפרטורת האידוי הרצויה, לאחריה אפשר כבר לשאוף את האדים. בדרך כלל, מדובר בטפמרטורה הנעה בטווח של 220-180 מעלות צלזיוס לערך.

כאשר האדם שואף את האדים לגופו, הוא נמנע מהכנסת העשן ותוצרי הבעירה לגופו ולריאותיו. לכן, אידוי נחשב לרוב לבריא יותר מאשר עישון מסורתי. אם האידוי נעשה בצורה איכותית וממוקדת, באמצעות וופורייזרים מהשורה הראשונה, המשתמש כן יכניס לתוכו את החומרים הנדרשים והצמח בצורה המובהקת ביותר שלו, תוך קבלת תחושה "אמיתית" של הצמח ומיצוי מלא שלו. האידוי עשוי להעלים חלק מ"תופעות הלוואי" של עישון בדרך המקובלת, לרבות תחושת הצריבה, הרגשות הסחרור וכן הלאה.

איך בוחרים וופורייזרים?

החלטתם לרכוש וופורייזר? הצעד הבא שלכם הוא להחליט מהו מכשיר האידוי המתאים ביותר לצרכים ולרצונות שלכם. ההחלטה הראשונה שתצטרכו לקבל היא האם לבחור וופורייזר נייח או נייד – לכל אחד מהם יש יתרונות משלו: מכשיר אידוי נייח נחשב פעמים רבות לאיכותי, לאמין וליעיל במיוחד, אבל מטבע הדברים קשה לשלבו בשגרת היום-יום. וופורייזר נייד כן מציע את השילוב הזה, כך שאפשר לשאת את המכשיר ולהשתמש בו בכל עת. איכות האידוי תלויה בסוג הדגם ולרוב נמוכה מהמכשיר הנייח, אבל יש כיום מכשירים קטנים וקומפקטיים המבצעים אידוי באיכות מרשימה בכל קנה מידה.

בהמשך לכך, חשוב לבחון את שיטת החימום של הוופורייזר. השיטה השכיחה יותר היא הולכה חשמלית, במסגרתה יש מגע ישיר בין הצמח אותו מעוניינים לשאוף לבין גוף החימום. החימום כאן הוא פשוט והמחיר של מכשירי האידוי נוח, אבל יש סכנה של חריכת הצמח ופגיעה בטיב האידוי. הסוג השני של וופורייזרים מבוסס על הולכת חום, במסגרת זרמי אוויר הם שמחממים את החומר, ללא מגע ישיר. בדרך כלל מכשירי אידוי מהסוג הזה יגיעו עם תג מחיר גבוה יותר, אבל איכות האידוי נוטה להיות משופרת בהם והסיכונים לשריפת החומר הצמחי יורדים.

אם אתם לא יודעים באיזה דגם או אפילו קטגוריה לבחור, אילו אילו מכשירים ידועים בתור וופורייזרים מומלצים במיוחד, כדאי שתפנו לחברות המספקות מוצרי ואביזרי עישון לקבלת ייעוץ ראשוני והדרכה. ככל שהחברה בקיאה יותר בתחום, מנוסה בו ומשווקת כמה שיותר מוצרים, כך ייתכן שהסיוע שהיא תספק יהיה מקיף ומוצלח יותר.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: