אידוי קנאביס – כל היתרונות בשיטה החדשנית

תוכן עניינים

אידוי קנאביס או מה שנקרא בשפה היותר פופולארית ”וופורייזר“ זו שיטה שצברה בשנים האחרונות פופולאריות אדירה. המודעות לגבי נזקי העישון הרגילים עלתה ובמקביל הבינו גם בתחום הרפואה וגם בתחומים נוספים על היתרונות של צמח הקנאביס. למעשה, עוד ועוד גופים ועמותות נלחמים בנזקים שהעישון גורם ונפתחות חדשות לבקרים תכניות גמילה וטיפולים ייחודיים להפסקת עישון. אז נכון שלצמח הקנאביס יש לא מעט סגולות, אבל וזה אבל גדול צריכה של הקנאביס בתצורה של עישון מונעת מהגוף לקבל את אותם יתרונות.

 

אז מה זה בעצם וופורייזר ואיך הוא קשור לאידוי קנאביס?

וופורייזר הוא למעשה מכשיר אידוי שניתן לאדות בו קנאביס אבל לא רק. צמחי מרפא נוספים בהמלצה רפואית ניתנים לאידוי למגוון רחב של בעיות רפואיות. המכשיר פועל על תהליך של חימום אבל מבלי לשרוף את החומר. הטמפרטורה שבה מאדים תלויה במכשיר ונעה בין 155-215°C. ברגע שהחומר אותו בחרנו לאדות מגיעה לנקודת רתיחה, החום משחרר את הרכיבים הפעילים שיש בתוך הצמח דרך האדים שנוצרים מהתהליך. לא נוצר עשן אמיתי כמו בסיגריות המכילות טבק, אלא רק אדים.

המכשיר פועל באמצעות סוללה חשמלית וסליל היוצרים ביחד סוג של מעגל חשמלי הפועל ברגע שמתבצעת פעולת שאיפה מהפייה של המכשיר או באמצעות כפתור ייעודי. גוף החימום כאמור מתחמם, החומר מתחמם גם כן ואז הכל הופך לאדים. למרות שהמכשיר נחשב ליקר יותר בהשוואה למוצרי טבק אחרים, עדיין יש לא מעט סיבות לכך שעוד ועוד אנשים בוחרים לאדות ולא לעשן. קחו לדוגמא מדינות בהן יש לגליזציה כמו למשל אורוגווי או קנדה, שם אישרו את שימוש של וופרייזר קנאביס בתור מכשיר רפואי לכל דבר. תהליך האידוי נחשב הרבה פחות מסוכן ומאפשר לאדם למצות את הסגולות של הצמחים בצורה הטובה ביותר.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: