שיכוך כאבים בדרך טבעית

תוכן עניינים

אין כמעט אדם בגיל צעיר או מבוגר שלא חווה כאבים. יש סוגים שונים של כאבים ביניהם כאב כרוני המוגדר גם ככאב אקוטי, כאב ישיר כאב כתוצאה מדלקת, כאב ממקור עצבי, כאב באיברים פנימיים הנקרא כאב ויסרלי כאב כתוצאה מנטילת תרופות מסוימות ועוד. אם עד לפני מספר שנים רוב האנשים שסבלו מכאב היו פונים לרופא המשפחה או רופא מומחה אחר במטרה לקבל מרשם למשכך כאבים, היום עולה הדרישה לטיפול על ידי שיכוך כאבים בדרך טבעית. שאומרים דרך טבעית הכוונה היא למגון רחב של שיטות טיפול ודרכים שמאפשרות לגוף לרפא את עצמו, מבלי לפתח תלות, התמכרות או תופעות לוואי ותסמינים אחרים. גם שינוי באורח החיים שלנו יכול הרבה פעמים לעזור ומוגדר בתור טיפול טבעי.

 

כיצד בוחרים את הטיפול המתאים?

לפני שאתם ממהרים לגשת ולקנות תכשיר או תמצית ב- חנות צמחי מרפא, חשוב קודם כל לוודא שהטיפול באמת יכול להתאים לבעיה ממנה אתם סובלים. יש הבדל בין אנשים הסובלים מכאבי ראש ומיגרנות שחוזרים על עצמם ופוגעים באיכות החיים לבין מי שסובל מכתף קפואה או בעיה אורטופדית אחרת. לכן, עלינו קודם כל לאפיין את הבעיה, את הכאב, להבין את סוג הכאב ואת המקור שלו ולפי זה להתאים את הטיפול המתאים.

סוגי כאבים נפוצים ושיטות לטפל באופן טבעי

  • טיפול טבעי בדלקות – דלקת היא תגובה של הגוף שנוצרת כתוצאה מתהליך מסוים. דלקת יכולה להיווצר כתוצאה מעומס או שינוי לקוי בגוף, זיהום, גידול בגוף ועוד. הטיפול בדלקות יכול להיעשות באמצעות צמחי מרפא נוגדי דלקת למשל. חשוב לציין כי טיפול זה מתאים רק במצבים בהם המקור של הדלת הוא סטרילי וזו לא דלקת זיהומית. יש סוגים שונים של צמחי מרפא ומאכלים בעלי אפקט אנטי דלקתי כמו כורכומין למשל.
  • כאבים הקשורים למערכת העיכול – אנשים רבים סובלים מכל מיני בעיות הקשורות במערכת העיכול. גם כאן יכולה להיווצר דלקת, אך יש אנשים הסובלים למשל מהשמנה ומנסים כל מיני תפריטים ודיאטות שלא באמת פועלים. שינוי תזונתי בהשארת רפואה סינית יכול בהחלט לסייע, אך זה חייב להיות טיפול מותאם אישית. למשל, לאנשים הסובלים מחוסר איזון בבלוטת המגן, מומלץ להימנע מאכילה של מזונות המכילים גלוטן, מזונות המכילים לקטוז ומזונות מטוגנים או מתובלים.
  • כאבי ראש ומיגרנות – כאבים מהסוג הזה יכולים להיווצר מקשת רחבה של סיבות כמו למשל חוסר שינה, חיים תחת סטרס מוגבר ומתח, צריכה מוגברת של משקאות אלכוהוליים, תזונה לקויה ועוד. כאמור, כדי להתאים את הטיפול הטבעי הנכון, חשוב להבין את המקור לבעיה אבל עם כאבי ראש, זה לא תמיד קל לזיהוי. צמחים על בסיס טבעי המסייעים בהרגעה לצד חליטות מרגיעות לפני שינה כמו קמומיל, לואיזה, מליסה ולבנדר יכולים בהחלט לעזור ולהקל על כאבי הראש וגם לשחרר את המתח והלחץ המצוי בגוף.
  • כאבי שרירים וכאבי גב – מי מאיתנו לא סובל מכאבי גב או כאבי שרירים מדי פעם או אפילו באופן קבוע? גם כאבים מהסוג הזה יכולים להיווצר כתוצאה מהמון מצבים כמו ישיבה מרובה ו/או לקויה, חוסר בקיום פעילות גופנית, טראומה שהגוף עבר כמו תאונה או נפילה קשה, מבנה אנטומי לקוי ועוד. יש המון סוגים של טיפולים טבעיים המסייעים לטיפול בבעיות מהסוג הזה כמו למשל טיפול באמצעות דיקור הלקוח מהרפואה המשלימה, טיפולי מגע כמו עיסוי רפואי, שיאצו, טווינא ועוד.

 

כדי שהגוף יגיב בצורה מיטבית והכאב יעלם בהדרגה, חשוב לבחור את הטיפול שהכי מתאים לכם.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: