טיפול צמחי בדיכאון

תוכן עניינים

דיכאון נחשב להפרעה נפשית שמאופיין במגוון של תסמינים כמו למשל תחושה של עצב חזק, ייאוש, מצבי רוח המכונים Up’s and Downs, בעיות שינה, חוסר תיאבון ועוד. אצל אנשים שונים דיכאון מופיע בצורות שונות ובעוצמות משתנות, הן בפן הרגשי והן בפן הפיזי. דיכאון יכול להיות זמני או קבוע ולהובי למגוון של מצבים. היום, עולה המודעות בנושא וניתן להתאים טיפול צמחי בדיכאון, טיפול תרופתי או סוגים אחרים של טיפולים כמו טיפולי מגע למשל, דיקור וכדומה.

 

במה מתמקד טיפול צמחי בדיכאון?

בשונה מתרופות במרשם הניתנות במגוון של בעיות נפשיות על ידי פסיכיאטר, יש מצבי דיכאון (שאינם חמורים) שניתנים לטיפול באופן טבעי. מטרת הטיפול היא להשיב את האיזון הגופני והנפשי באמצעות תזונה מתאימה ועשירה בוויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וחומצות שומן חיוניות שהוכיחו את עצמן כמסייעות בשיפור מצב הרוח. בנוסף, המטפל יספק למטופל כלים ודרכים לאימוץ אורח חיים בריא יותר. יש גם תוספי תזונה וצמחי מרפא שניתנים להשלמת חסרים תזונתיים ומאפשרים להשיב את הגוף לאיזון כמו חומצות אמינו מסוימות, ויטמינים מקבוצת B ועוד. גם שילוב של כל מיני טכניקות מעולם ההרפיה כמו נשימות עמוקות, ביופידבק, מדיטציה, דמיון מודרך, תרגול יוגה ובכלל ביצוע פעילות גופנית מתונה על בסיס קבוע יכולים לעזור.

מי חשוף יותר לדיכאון?

ממחקרים עולה כי יש קבוצות באוכלוסייה שהסיכוי שלהן לחוות דיכאון בשלב כזה או אחר של חייהן עולה. בין קבוצות אלה ניתן למנות אנשים שהוריהם סובלים מהפרעות נפשיות מסוגים שונים, נשים בהריון, נשים אחרי לידה, בני נוער (שינויים הורמונליים), אנשים שחוו או עברו איזושהי טראומה או פציעה רצינית כמו למשל נפגעי תאונות דרכים, חיילים יוצאי יחידות קרביות, נפגעי תאונות עבודה וכיוצא בזה.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: