איך בוחרים טיפולי רפואה משלימה לילדים

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, הרבה מאוד הורים פונים לרפואה המשלימה, אם באופן בלעדי ואם כתוספת לטיפול בבעיות או תופעות שהילדים שלהם חווים. הרפואה המשלימה, כשמה כן היא: נותנת לעיתים קרובות מענה רגשי או מנטלי, המסייע להתגבר על מכאובים פיזיים בהם מטפלת הרפואה המערבית. ישנם מקרים שבהם הורים נעזרים אך ורק בטיפולי הרפואה המשלימה לילדים שלהם. מדווח על הצלחה גדולה בהחלמה, או בשיפור המצב הקיים.

כיום ישנם לא מעט סוגים של טיפולי רפואה משלימה. וכדאי מאוד לדעת עליהם ולהכירם, על מנת לבחור את הטיפול הטוב והמתאים ביותר גם לכל ילד, ולכל מקרה של בעיה רפואית. גם הרופאים המערביים תומכים בגישה לפיה כדאי לשלב בין טיפולי רפואה רגילים לבין כאלה מעולם הרפואה המשלימה. כאשר מדובר בילדים, חשוב מאוד לתת להם את מעטפת התמיכה ההיקפית, אשר תסייע להם להתמודד טוב יותר ובפתיחות עם מה שהם עוברים ממילא.

טיפולי רפואה משלימה לילדים

סוגי טיפולי רפואה משלימה לילדים

כיום אפשר להתרשם ממגוון רחב של טיפולים, וודאי תמצאו לא טיפול טבעי מסוג אחד אלא רבים ושונים. מכאן, שיש הרבה אפשרות בחירה, אשר תתאים לכל ילד בנפרד. אפשר לבחור בטיפולים רגשיים, למשל, אם באמצעות כתיבה והבעה, ציור או יצירה ואפילו בעזרת בעלי חיים או רכיבה על סוסים. ישנה גם אפשרות של עיסוי גוף או דמיון מודרך.
טיפולים משלימים יכולים להינתן מהפן של חיזוק המערכת החיסונית על ידי פרחי באךאו שימוש בתמציות צמחי מרפא.

כל סוג טיפול, בדרכו שלו, יכול לסייע לילדים להתגבר על מכשולים או אתגרים שהם חווים. כך הטיפול ישיג את המטרה שלו והרבה יותר מכך. בזכות קשר טוב עם מטפל מקצועי, בעל גישה לילדים, אפשר יהיה להשיג התקדמות ומתן סיוע לכל ילד.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: