האם קיים טיפול אלטרנטיבי לסרטן הערמונית?

תוכן עניינים

סרטן הערמונית הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים, כאשר עם הגיל – הסיכוי שבלוטת הערמונית תכיל תאים סרטניים הולך וגובר. בחלק מן המקרים, כאשר אובחן סרטן הערמונית, ימליצו הרופאים להיות במעקב ולא לעשות דבר, בעוד שבחלק אחר – אורולוג ימליץ על אחד מן הטיפולים השונים שהרפואה מציעה על מנת לחסל את אותם תאים סרטניים. ישנם הרבה מאוד טיפולים בשוק הרפואי, החל מהסרה של כלל בלוטת הערמונית, דרך הקפאת התאים הסרטניים ועד ניתוחים זעירים בשיטות שונות. אך מעבר לכך, ישנו גם טיפול אלטרנטיבי לסרטן הערמונית.

טיפול באמצעות תזונה

אין ספק שהתזונה היא אחד הגורמים המרכזיים שמניעים את הגוף שלנו, שכן מה שאנו מכניסים אליו משפיע ישירות על תפקוד הגוף. צריכה של מזונות מסוימים, כמו גם שילוב של תוספי תזונה, בהחלט עשויים לסייע למצב בריאותי בו אדם סובל מסרטן הערמונית. בין היתר, ישנם טיפולים בעזרת צריכה של צמחי מרפא, הכנסה לתפריט מזונות כגון עגבניות מבושלות לספיגת הליקופן, זרעי דלעת לצד צריכת ויטמינים כמו אבץ, ועוד.

טיפול אלטרנטיבי לסרטן הערמונית

לצד שינוי בהרגלי האכילה, ישנם הרבה מאוד טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לסייע לטיפול בסרטן הערמונית. אחד מאותם טיפולים העשויים לסייע הוא דיקור סיני, בעיקר כאשר החולה סובל מבלוטת ערמונית מוגדלת. במקרים אלו, הטיפול עשוי לסייע להפחתת הלחץ להטיל שתן, או על הכאבים בעת מתן השתן. פרט לדיקור סיני, הרפואה האלטרנטיבית מציעה גם טיפול במגע, כמו רפלקסולוגיה או שיאצו, כטיפולים אשר עשויים לסייע לחולה על ידי עבודה על האזור של הערמונית באופן עקיף, בדומה לדיקור כמובן. טיפולים אלו, המבוססים על הרפואה האלטרנטיבית, בהחלט מסוגלים לסייע לחולים ולהקל על התסמינים הבאים לידי ביטוי בעקבות המחלה.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: