טיפול אלטרנטיבי בתופעות גיל המעבר

תוכן עניינים

כשהמחזור מפסיק וזה בא עם הגיל כתוצאה מירידה משמעותית בהיווצרות ההורמונים הנשיים, נשים רבות חוות תופעות לא נעימות ומחפשות טיפול בתופעות של גיל המעבר. נדודי שינה, גלי חום, זיעה, ירידה בחשק המיני, יובש בנרתיק, דיכאון, עייפות, נדודי שינה, התכווצויות של שרירי הרגליים, יובש וכל מיני שינויים בעור הם סימנים מובהקים לאחת התקופות המאתגרות אותן חוות נשים. הסיבה לכך היא משום שנשים נולדות עם כמות מסוימת של ביציות וכאשר הן מתמעטות, יש ירידה בכמות הורמון האסטרוגן אותו מייצרות השחלות וככה למעשה הגוף מגיב. הנה כמה שיטות יעילות להתמודד עם אותם מצבים.

 

צמחי באך לטיפול בתופעות גיל המעבר

הטיפול בצמחי באך מותאם באופן אישי וספיציפי לכל מטופלת. הרי לכל אחת יש תסמינים אחרים בעוצמות שונות. הטיפול מסייע להפחית את אותם תסמינים ותורם רבות לשקט נפשי ואיזון. לאחר תשאול מקיף לגבי התחושות שחווה המטופלת, תתאים המטפלת פורמולה ייחודית המבוססת על חלק מתוך 38 תמציות צמחים מרוכזות. המטופלת תיטול את הצמחים ותרגיש בשינוי תוך זמן קצר בלבד ללא תופעות לוואי וללא תסמינים. הטיפול אינו מתנגש עם טיפול רפואי מכל סוג שהוא.

טיפול בעזרת מזונות מסוימים

מכיון וגיל המעבר ידוע בירידה ברמות. האסטרוגן בגן, מומלץ לשלב בתפריט היומי מזונות העשירים באסטרוגנים מהצומח כמו למשל סויה, שומר, סלרי, פטרוזיליה, נבטים, אגוזים ושקדים. מומלץ להימנע ממזונות חמים כמו למשל משקאות תה וקפה, מרקים, תבלינים, סוכרים ומזונות חריפים מתובלים. כדאי להפחית את שתיית האלכוהול שמעודדת גלי חום ולאכול הרבה ירקות חיים. בנוסף, מומלץ לשלב בתפריט הרבה דגים ולהפחית את צריכת הבשר, העוף והביצים שעשירים בהורמונים סינטטיים. מזונות סופר פוד כמו אצות, גוג‘י ברי וצ‘יה תורמים להפחתת התסמינים שתוארו לעיל ומעלים את רמות האנרגיה.

 

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: