כוסות רוח ונפלאות הטיפול שלהן

תוכן עניינים

כבר למעלה מ-2,000 שנה שעושים שימוש בטיפול באמצעות כוסות רוח במקומות ואזורים שונים ברחבי העולם. מדובר בטיפול טבעי, סופר אפקטיבי שלרוב נחשב לטיפול משלים כחלק מדיקור, שיאצו, טווינא או צמחי מרפא. יש כמה מצבים עיקריים שבהם קיימת המלצה על טיפול באמצעות כוסות רוח והם התקררות וחולשה של המערכת החיסונית, כאבים כרוניים ושרירים תפוסים.

 

איך הטיפול של כוסות רוח למעשה עובד ?

על פי השיטה המסורתית המבוססת על רפואה סינית, באמצעות הכוסות העשויות או מפלסטיק או מזכוכית, יוצרים ואקום ואז מעבירים חום אל תוך הכוס למשך כמה שניות. השוליים של הכוסות אינם מתחממים והאש לא מגיעה למטופל. למעשה, ניתן לטפל באמצעות כוסות רוח גם במבוגרים וגם בילדים. ברגע שהמטפל מניח את הכוסות על האזורים המודלקים, יש תחושה שהעור נשאב. תפקידו של המטפל מלבד להניח את הכוסות באזורים המתאימים, היא לקבוע כמה עוצמתי יהיה הואקום בהתאם לרמת הרגישות של המטופל ורמת הכאב ממנה הוא סובל.

מה זה בעצם עושה?

הטיפול גורם ליצירת תנועה. על פי הסינים – צ‘י = אנרגיה. מכך נוצר מצב שזורם יותר דם ויותר חמצן לאזורים הפגועים. בזמן הטיפול מה שקורה הוא שנפגעים כלי דם צמודים לעור שנחשבים למאוד קטנים ונוצר סוג של שטף דם. השיטה עוזרת לשחרר חסימות שנוצרות בגוף עם הזמן ומנטרלת את אנרגיות הקור אשר חודר פנימה במצבי דלקת, בזמן הצטננות ועוד.

 

חשוב לציין, כי יש כמה שיטות לטפל באמצעות כוסות רוח. למשל, ניתן להשאיר אותן למשך זמן מה לדוגמא בין 15-20 דקות על גופו של המטופל ואז לשחרר, ניתן גם להזיז את הכוסות לאורכם של המרדיאנים- ערוצי האנרגיה לפי הסינים, אפשר לשלב ביחד עם הטיפול גם הקזת דם, טיפול דיקור, שיאצו ועוד.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: