הורדת חום ללא תרופות

תוכן עניינים

למרות שמדובר במנגנון טבעי של הגוף, עדיין ברגע שחום גופם של הילדים שלנו עולה, אנחנו כהורים נוטים להילחץ ולעשות הכל כדי להוריד את החום. אם הולכים אחורה לשיטות של הסבתות, יש כמה דרכים מומלצות המסייעות להורדת חום ללא תרופות. הנה כמה מהן:

  • מטלית ספוגה במים קרירים, לא קרים מדי .
  • אמבטיה פושרת המסייעת בהרגעת הגוף ומורידה את החום.
  • הרתחת עלי בזיליקום עם כפית ג‘ינג'ר בכוס מים ומעט דבש.
  • חומץ תפוחים יחד עם מים קרים והנחה של התמיסה על המצח והבטן או לעטוף איתה את כפות הרגליים.

 

אילו סוגים של מחלות יכולים להעלות חום?

ניתן לחלק את סוגי המחלות שמעלות חום, הן אצל מבוגרים אבל בעיקר אצל ילדים לכמה תחומים.  הקבוצה הראשונה אלו הן מחלות שמגיעות מוירוסים. אותם מזהמים שלמעשה מסוגלים להתרבות בתוך תאים של יצורים שהם חיים. יש אינספור סוגים של ווירוסים ביניהם שפעת ואפילו צינון. קבוצה נוספת של מחלות המעלות חום היא ראומטולוגיה ילדים. מדובר בקבוצה של מחלות אשר תוקפות את המערכת החיסונית. מחלות אלה מערבות את מערכות השרירים, המפרקים, העצמות ולפעמים גם העור בקרב ילדים ובני נוער. חלק מהתרופות ניתנות לטיפול באמצעות טיפול רפואי, כלומר תרופות וחלקן חולפות מעצמן ללא טיפול או התערבות.

מה חשוב שמדובר בהורדת חום ללא תרופות אצל ילדים?

במידה והחום ממשיך לעלות מעל לטמפרטורה של 38 מעלות ולא יורד בשיטות הטבעיות, כן צריך להוריד את החום. בנוסף, במידה והחום נמשך מעבר לשלושה ימים, חשוב לגשת לרופא ילדים שיבחן את הילד ויסתכל על הגרון, האוזניים, הנשימה ויוכל להבין האם מדובר במחלה שהיא ויראלית או במשהו יותר מורכב המצריך טיפול אנטיביוטי.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: