הקשר בין עישון לסרטן – האם הוא ניתן לניתוק?

תוכן עניינים

כמעט כל אחד יודע שקיים קשר בין עישון לבין הסיכוי להיווצרות מחלת הסרטן. למעשה, כל אדם שמעשן ושואלים אותו מה הסכנות שבהרגל הזה יגיד שעישון יכול לגרום לסרטן. אז כדי להבין באופן קצת יותר מדויק מה הקשר בין עישון לסרטן, חשוב להבין ממה הסיגריה מורכבת. סיגריה ממוצעת מכילה למעלה מ- 4,000 חומרים מסוגים שונים ומבדיקות מעבדה עולה כי לפחות 250 מהם חומרים הנחשבים למזיקים וכ-50 מהם מסרטנים באופן וודאי. בין החומרים העיקריים הנמצאים בסיגריה הם הניקוטין שגורם להמכרות ומגיע למוח תוך 7 שניות, עטרן שמוביל להיווצרות של כתמים צהובים ומגדיל את החשיפה לזיהומים ו- CO – גז רעיל שנוצר במהלך תהליך הבעירה.

 

הטכנולוגיה של היום יכולה לנתק את הקשר בין עישון לסרטן?

אחת הבעיות עם אנשים שמעשנים היא בכך שהם בטוחים שבגלל שאנחנו חיים בעידן מודרני, מתקדם ומשופר מבחינה טכנולוגית ויש המון בדיקות שמזהות סרטן בצורה מהירה כמו למשל ביופסיית היתוך פיוזן וטיפולים מתקדמים מסוגים שונים, לכן הם יכולים לנוח על זרי הדפנה ולהמשיך לעשן להנאתם. אז האמת שזה ממש אבל ממש לא נכון. כל החומרים שתיארנו לעיל וחומרים נוספים הנמצאים בסיגריה הן בתהליך הייצור והן חומרים שמיוצרים בזמן הבעירה נקראית חומרים קרצינוגניים.

אותם חומרים מסוגלים לשנות לגמרי את החומר הגנטי שנמצא בתוך גרעיני התאים בגוף שלנו ואז השינויים האם גורמים לתא לצאת מאיזון ולהתחלק באופן לא עקבי, ללא כל בקרה. ככל שהגוף נחשף לחומרים האלה למשך זמן רב יותר, הדבר גורם לגדילה של התאים ללא שליטה וכך למעשה נוצרים גידולים סרטניים. אין להסתמך על טיפולים חדשניים או בדיקות שיסייעו לכם ברגע האמת. זה הזמן לנסות את השיטות להיגמל לחלוטין מסיגריות הפוגעות בבריאות גופכם.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: