האלטרנטיבות שיש להצלחת גמילה מעישון

תוכן עניינים

אנשים רבים רוצים לצלוח סוף סוף בתהליך של גמילה מעישון וכך להיפטר מהרגל רע שלבטח מלווה אותם לא מעט שנים ומקשה על חייהם. העישון פוגע בבריאות, מכניס לגוף חומרים רעילים שמזיקים לכלל מערכות הגוף (בדגש על מערכת הנשימה) ויש בו כדי להוות מטרד סביבתי וחברתי בשל עישון פסיבי, כלומר – הפרעה של העשן למי שנמצא בסביבתו של המעשן. ישנן לא מעט סיבות טובות מדוע כדאי להפסיק לעשן אך כמובן שאין זה פשוט. אחרי הרבה מאד שנים של עישון הגוף מפתח התמכרות אמיתית וצריך את הניקוטין ואת אותן חומרים רעילים שהסיגריות מכילות. יחד עם זאת – אין זה אומר שאין כיום אפשרות להשיג תחליפי סיגריות, או דרכים אחרות לספק לגוף את התחושה המוכרת והרצויה, מבחינתו, של מה שאליו הוא התמכר.

גמילה מעישון

גמילה מעישון ואפשרויות אחרות

הטכנולוגיה המתקדמת כבר הגיעה לעולם העישון. יש בזכותה כיום לא מעט אפשרויות להפחתת העישון של סיגריות רגילות, של תחליפים שונים שנעדרים מהם החומרים הכימיים הרעילים והמזיקים או סיוע בהפסקת העישון בעזרת טיפולים שכלתניים ורציונליים. סיגריות אלקטרוניות, מכשירים שמאדים נוזלי עישון או קניית טבק ללעיסה – כל אלה הם אפשרויות אחרות לעישון חומרים אחרים, או להימנע מהכנסה לגוף של אותם חומרים רעילים שהסיגריות הרגילות מכניסות. כך אפשר להפסיק את העישון בצורה הדרגתית, חיובית ומטיבה, במקום החשש הגדול שיש לכל מעשן מפני ההפסקה הפתאומית והעלמת הסיגריות משגרת היומיום שלו.

בעזרת אביזרי עישון ואותם תחליפים אפשר לעשות את ההפסקה בהדרגה, תוך הקשבה מלאה לגוף והבנה איך הוא מתמודד עם עוד צעד ועוד צעד שמבוצעים לקראת ההפסקה המוחלטת של העישון והגמילה ממנו. יש משהו מאד מרגיע בהפסקה הדרגתית בעזרת תחליפים שונים.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: