עישון וכאבי ראש – מה הקשר ביניהם?

תוכן עניינים

כאבי ראש עשויים לפקוד כל אחד מאיתנו לאורך הזמן אך אצל מעשנים ואצל אנשים שעוברים גמילה מעישון התופעה הרבה יותר שכיחה ופוגעת באיכות חייהם. כפי שיעיד כל מעשן, כאבי הראש יכולים להתרחש ממש לאחר העישון או בתופעה המוכרת "כאבי הראש של היום שאחרי", כאשר מעשנים יותר מידי. על הקשר בין עישון לכאבי ראש, מדוע הדבר מתרחש וכיצד ניתן להתגבר עליהם בצורה היעילה ביותר באמצעות טיפולי בוטוקס, תוכלו לקרוא מייד.

 

כאבי ראש לאחר עישון – למה זה קורה?

הקשר בין עישון לכאבי ראש טמון למעשה בחומר שמצוי בסיגריות – הניקוטין. לאורך השנים התברר כי הניקוטין מסוגל לגרום לכיווץ כלי דם, במיוחד כאלו שנמצאים באזור הראש. המעשן צורך את הסיגריה, הניקוטין זורם דרך הדם, מתפזר בגוף ומגיע עד לאזור הראש, שם הוא גורם לכיווץ מקומי של כלי דם ולהאצה של התפתחות כאבים כתוצאה מכך. מה שמשתנה בין מעשנים באוכלוסייה הוא הרגישות ליכולת כיווץ כלי הדם על ידי הניקוטין, כאשר אצל חלק מהמעשנים הכאבים יכולים להיות כל כך חזקים עד להופעת מיגרנה של מספר ימים. טיפול בוטוקס למיגרנה הינו יעיל ביותר במקרים שכאלה, מבלי שיש צורך להתמכר גם לתרופות נוגדות כאב, מעבר לסיגריות, שמהוות התמכרות בפני עצמה.

כיצד טיפול בוטוקס יכול לעזור?

בוטוקס הינו חומר שמסוגל לשתק באופן זמני שרירים ומעבר לפעולתו הקוסמטית הוא גם עוזר למניעת כאבי ראש אצל מעשנים. משום שניקוטין גורם לכיווץ כלי דם והופעת תחושות כאב, הזרקת בוטוקס  לתוך השריר הקרוב לעצב המגורה, תגרום להרפייתו והלחץ מעל כלי הדם יופחת. באופן זה נמנע כאב הראש המתפתח לאחר עישון אצל הרגישים לכך, ללא שימוש בתרופות וללא פגיעה במערכות פנימיות של הגוף. כעת כשאתם מבינים את הקשר בין עישון לבין כאבים אלו ואת טיפולי הבוטוקס היעילים, תוכלו לפתור את הבעיה במהרה. שיהיה בהצלחה!

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: