לבחור נכון אביזרי עישון פחות מזיקים בריאותית

תוכן עניינים

בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים שקשורים בעולם העישון. אמנם קיימות הסיגריות הרגילות ומוכרות, אך מכיוון שידוע שהן עלולות להסב נזק לבריאות – הרבה מאוד אנשים מעדיפים לחפש אפשרויות אחרות ולעשן מוצרים אחרים שפחות פוגעים בבריאות. למזלם, יש לא מעט כאלה שאפשר להשיג. מה שבאמת צריך זה להכיר לעומק את העולם של אביזרי העישון השונים שקיימים. יש את מי שיבחר באלטרנטיבות אחרות על מנת להימנע מהנזקים הבריאותיים, ויש את מי שימצא את האביזרים האלה מתאימים בתור שלב ביניים, לפני הפסקת עישון מוחלטת. כך או כך, מדובר במגוון רחב של מוצרים ואביזרים שכדאי וחשוב להכיר. זאת על מנת להשכיל ולבחור את המתאימים ביותר לכל מצב ולכל מעשן. נושא נוסף שמעסיק כל מעשן בשאר הוא – המחיר הגבוה של הסיגריות והמחיר הזול משמעותית של אביזרי העישון האחרים.

אביזרי עישון

אילו אביזרי עישון נמכרים כיום?

רוב אלה שמעדיפים לזנוח את הסיגריות הרגילות והמזיקות ימצאו את עצמם מתבוננים ובוחנים את עולם הסיגריות האלקטרוניות. מדובר בחפץ בגודל ובצורה של סיגריה רגילה, שיש בתוכו גוף חימום קטנטן המחמם נוזל עד כדי אידוי. המעשן שואף את האדים שנפלטים ובעצם – מרגיש כאילו הוא מעשן כרגיל. מכיוון שכיום אביזרי עישון אלה נחשבים לנפוצים מאוד, הרי שמה שמנחה את הקנייה צריך להיות עקרונות של צרכנות נבונה: בחירה של חברה מוכרת ומובילה בתחום הזה, מחיר כדאי ואטרקטיבי וכמובן – אביזרים איכותיים, שיחזיקו מעמד כמה שיותר זמן. המבחר הגדול שקיים כיום יאפשר בחירה מתוך טווח רחב של תקציבים, שלל חברות וכמובן – היצע אינסופי של נוזלי אידוי בשלל טעמים או ניחוחות, שיתאימו לכל טעם אישי והעדפה של כל מעשן. גם אם לוקח מעט זמן למצוא ולבחור את האביזרים המתאימים לצרכים, הרי ברגע שאלה יימצאו, אפשר יהיה לעשות בהם שימוש קבוע ולעזוב לגמרי את הסיגריות הרגילות.

מה היתרון של שימוש באביזרי עישון?

ראשית, חשוב להבין שכל מה שהוא לא הסיגריות הרגילות שפולטות כימיקלים יהיה עדיף עליהן. יחד עם זאת, מעבר לפגיעה בבריאות של המעשן עצמו, יש לאביזרי העישון עוד לא מעט יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם:

  • מחיר: כאמור, המחיר של אביזרי העישון נמוך משמעותי מהמחיר של הסיגריות הרגילות.
  • עישון פסיבי: אנשים רבים שכלל לא מעשנים היו סובלים רבות מעשן סיגריות של המעשן שלידם. העשן של תחליפי הסיגריות לא מתפזר והוא מתנדף במהירות בשנייה שהוא נפלט מפיו של המעשן. כך הוא לא מפריע לאנשים שנמצאים בסביבתו ונעלם מיד.
  • ריח: יש לא מעט אנשים שפשוט לא יכולים לשהות במקום סגור שמעשנים בו. כאשר במקום מעשנים אביזרים אחרים ולא סיגריות, לא יהיה ריח של עשן, ואותו ריח לא נעים לא יידבק לבגדים של שאר הנוכחים.

תחליפי סיגריות – הפתרון המושלם!

אין ספק כי לאחר שבוחנים לעומק את כל היתרונות של אביזרי העישון האלטרנטיביים, מוצאים שהם עדיפים מכל בחינה על עישון הסיגריות הרגילות. המחיר, הבריאות, היחס לסביבה ובעצם – כל נושא אחר, יהיה בעל יתרון אדיר על פני הסיגריות הרגילות. מכאן, שחשוב מאוד לבחון לעומק את התחום הזה ולדעת לבחור בדיוק את מה שמתאים לכל מעשן. כאשר יש מודעות גבוהה הן לשמירה על בריאות ואורח חיים בריא ונושאים אלה מתחברים היטב לנושאי צרכנות נכונה ומושכלת – אי אפשר להתעלם מהם. הדבר הנכון לעשות הוא ללמוד לעומק אודות הנושא הזה, כמו גם על תחליפי טבק ללא ניקוטין, ולבצע את הבחירות הנכונות.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: