הקלה על כאבי בטן

תוכן עניינים

הבטן או יותר נכון מערכת העיכול שלנו פועלת כל כמה שעות. למעשה, יש קשר חזק וישיר בין מה שאנחנו אוכלים והרגלי התזונה שלנו לבין התחושה שלנו בבטן, הן מיד אחרי האוכל, והן בטווח הארוך. כאבי בטן יכולים לנבוע מקשת רחבה שלסיבות ולכן כדי להשיג הקלה על כאבי בטן, חשוב קודם כל להבין ממה הם נובעים. האם מדובר בכאבי מחזור או בתסמונת הקדם וסתית? האם כאבי הבטן שלכם נובעים מרגישות כלשהיא שיש לכם למזון ואתם בכלל לא מודעים אליה כמו רגישות לגלוטן, לקטוז או סוכר? אולי בכלל אתם סובלים מריפלוקס או בעיה רפואית אחרת ואתם חייבים להתחייב לבירור מעמיק יותר?

כיצד ניתן להקל על כאבי בטן?

הטיפול בכאבי בטן מתחלק לשניים. טיפול תרופתי וכמובן טיפול טבעי. יש המון סוגים של תרופות לכאבי בטן החל מתרופות ללא מרשם ועד תרופות עם מרשם שניתנות במצבים של צרבות, בחילות וכאבי בטן מסוגים שונים. הבעיה עם הטיפול התרופתי היא שלרוב הוא מלווה בעוד כל מיני תסמינים ותופעות לוואי כמו עצירות, שלשולים, הקאות, עייפות, חוסר אנרגיה ועוד. בנוסף, אם אנחנו מפסיקים את הטיפול הזה, כאבי הבטן עלולים לחזור. מנגד, יש את הטיפול הטבעי שכולל בין השאר:

  • תזונה נכונה – בדרך כלל לאנשים הסובלים מכאבי בטן בשל עצירות למשל, מומלץ לשמור על תזונה עשירה בירקות ופירות, תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, להמעיט במתוקים ופחמימות המעודדים עצירות ולהפחית צריכה של משקאות המכילים קפאין.
  • תזונה מאוזנת- כדאי להימנע באופן כללי ממזונות מעובדים, המכילים חומרים משמרים ורכיבים מתועשים, אוכל מטוגן, אוכל שיש בו הרבה תבלינים, אוכל חריף, אלכוהול וכדומה.
  • צמחי מרפא – יש המון צמחי מרפא המסייעים להקלה בכאבי בטן ואפשר ליטול אותם או בתור כמוסות או בתור חליטה כמו למשל שומר, קימל, זוטה לבנה, כורכום הרבה פעמים מומלץ לכאבי בטן כתוצאה מדלקות מעיים…
אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: