לתת להן את הבוסט שהן צריכות: טיפול טבעי למחלות עיניים

תוכן עניינים

העיניים שלנו תלויות בגורמים רבים ומושפעות מהסביבה הביולוגית, הפיזיולוגית והביוכימית בהן הן מצויות. רבים בטוחים כי הזרימה של הדם אל הרשתית היא תהליך נפרד, אך האמת היא שמדובר במערכת סופר מורכבת ששואבת את האנרגיה שלה ממגוון רחב של מרכיבים ביניהם כלי הדם, חומרי הזנה חשובים, איזון המערכת בתוך העיניים ועוד. קיימים לא מעט סוגים של מחלות עיניים כאשר קיים טיפול טבעי למחלות עיניים היעיל פעמים רבות הן במניעה של היווצרות אותן מחלות והן בטיפול בזמן מחלה.

 

סוגי טיפול ששווה להכיר

כאמור יש לא מעט סוגים של מחלות עיניים ביניהן רטיניטיס פיגמנטוזה, גלאוקומה, ניוון מקולרי, היפרדות רשתית ועוד. ברגע שכל או לפחות רוב מערכות הגוף מאוזנות, הגוף חזק ורגוע, מערכת החיסונית נמצאת גם היא באיזון, יש כמות נאה של נוגדי חמצון והספיגה של רכיבים חיוניים בגוף טובה, כל אלה מסייעים במניעת אותן מחלות. הבריאות של העיניים וגם תהליכי ריפוי של מצבים רפואיים הקשורים בהן תלויה בהמון גורמים כמו למשל מערכת עיכול שפועלת בסנכרון מלא, זרימה טובה של דם וחמצן בגוף, ביצוע פעילות גופנית ועוד. טיפולים כמו דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא ושמירה על תזונה נכונה ומאוזנת מסייעים לשמור על בריאות העיניים ומהווים בסיס מאוד חשוב למניעת תהליכי חמצון וניוון.

 

אילו צמחי מרפא יעילים לטיפול טבעי למחלות עיניים?

על פי הרפואה הסינית נהוג לחלק צמחי מרפא לטיפול במחלות עיניים לכמה קבוצות:

  • צמחים חריפים ומקררים המסייעים בסילוק חום – מתאימים במצבים של אודם, כאבים בעיניים ובצקות.
  • צמחים המחזקים את הצ‘י ואת הדם – יעילים במצבים של קושי לפתוח את העפעפיים או שיש הפרעות בראייה אחרי שימוש מאומץ בעיניים.
  • צמחים להפסקת דימום.
  • צמחים המסייעים בחיזוק הכליות והכבד – יעילים במחלת ניוון רשתית.
אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: