ספורטאים? סובלים מדלקות חוזרות? דלקת שרירים טיפול טבעי!

תוכן עניינים

דלקות שרירים אופייניות בעיקר אצל ספורטאים ואנשים שמתאמנים באופן קבוע. לרוב, בזמן אקוטי של הדלקת, מופיעה אדמומיות באזור הדלקתי, כאבים ונפיחות. הסיבות העיקריות להופעה של הדלקת הן מאמץ גבוה מדי, הפעלה אינטנסיבית של השרירים או חבלה. קיימות שתי דרכים עיקריות לטפל במצב: דלקת שרירים טיפול טבעי, או טיפול באמצעות תרופות. בנוסף, מנוחה למשך כמה ימים לפחות ומתיחות יוכל גם כן להקל ואף לסייע בהחלמת הדלקת.

בימים הראשונים של הדלקת, יש להניח קרח על המקום (לא יותר מעשר דקות בכל פעם) ואז לעבור לקומפרסים או חמים או קרים. בזמן הכאב חשוב שלא להתאמץ, אלא לבצע פעילות גופנית קלה, כהליכה רגועה או אפילו יוגה. יש כמה צמחי מרפא שמרגיעים תהליכים דלקתיים, כמו כורכומין, הנחשב לנוגד דלקת עוצמתי ואפלאפין, המכיל חומצות בוסווליות שמונעות את ייצור החומרים הגורמים לדלקת. גם שוש קירח מתאים לטיפול בדלקות. חשוב להעשיר את התזונה בכמות גבוהה של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון ולצרוך מזונות כמו דגים, שמן זית, שום, כורכום, בטטה, תה ירוק, שקדים ואגוזים.

דלקת שרירים טיפול טבעי

דלקת שרירים טיפול טבעי – מומלץ במיוחד לכדורסלנים

שחקני כדורסל רבים מעידים על כך שהם סובלים אחת לכמה זמן מדלקות שרירים – בעיקר בידיים וברגליים. לעיתים הדלקת מופיעה גם במפרק עצמו וגורמת למוגבלות התנועה במפרקים, כמו מפרק כף היד, המרפק, הכתף והברכיים. הדבר קורה כיוון שהאימונים של שחקני כדורסל נחשבים לעצימים מאוד, זאת לצד המשחקים לאורך כל הליגה. שחקני כדורסל עוברים לאורך המשחק לכוח מתפרץ. אם לא מכינים לכך את הגוף כמו שצריך, נגרמות פציעות המובילות לדלקת. לכן, חשוב מאוד להקפיד על סרגל מאמצים נכון לאורך כל העונה, להכין את הגוף, לעשות חימום לפני כל אימון וכל משחק, מתיחות ושחרור לאחר מכן.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: