מריחואנה תופעות לוואי

תוכן עניינים

בשנים האחרונות חלה עלייה די גדולה בכמות האנשים שהחלו לצרוך מריחואנה מכל מיני סיבות. לצד היתרונות הרבים של השימוש בקנאביס, בעיקר לצרכים רפואיים, יש גם חסרונות שחייבים להיות מודעים אליהם. למרות שהמחקרים על מריחואנה תופעות לוואי עדיין נמצאים ממש בתחילת הדרך, אפשר להגיד ”בחיתולים“, אנשים רבים לא מצליחים לקבל החלטה מושכלת לגבי השימוש בו. בין התופעות המוכרות של הקנאביס הן  חוסר שיווי משקל ויציבות, חולשה כללית, שינויים בלחץ הדם ובקצב הלב, הפרעות ושינויים במערכת העיכול, פגיעה בפריון, נזקים עבור נשים בהריון ונשים מיניקות הן עבור העובר או התינוק והן עבור האם, תיאבון מוגבר ועוד.

 

האם יש חלופות למריחואנה ללא תופעות לוואי?

כן בהחלט אבל זה מאוד תלוי מה חומרת הבעיה והאם מדובר במחלה של ממש. למשל, יש מחלות כרוניות שבהן כן מומלץ מבחינה רפואית לאפשר לגוף לספוג את התופעות הללו ולקבל את היתרונות הרבים שקיימים בצריכה כמו הפחתה בכאבים למשל. במידה ומדובר במצבים שאינם קיצוניים כמו למשל שינויים קלים במצב הרוח, בעיות שינה, לחץ, סטרס, כאבי ראש, ניתן לנסות לטפל בדרך טבעית כמו למשל באמצעות פרחי באך, טיפולי דיקור או טיפול במגע. יש גם מקרים בהם ניתן לבקש מהרופא המטפל או מרופא מומחה תרופה במרשם למשך תקופה מסוימת וההשלכות שלה על הגוף יהיו פחות גרועות בהשוואה לצריכה של קנאביס.

לסיכום, כמו בכל דבר, גם לנושא של מריחואנה הדעות עדיין חלוקות, יש מחקרים התומכים בצריכה שמביאה איתה המון יתרונות פיזיים אך גם נפשיים, לעומת כאלה, שמציגים את החסרונות ותופעות הלוואי שהחומרים הפעילים שבצמח יכולים לגרום לגוף. לכן, צריך להתייעץ עם מומחה, להבין לעומק את סוג הבעיה את חומרתה ורק אז להחליט.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: