איך לקרוא ספר בצורה נכונה? ההסבר

תוכן עניינים

לקריאת ספרים מגוון עצום של יתרונות. הם מפתחים את החשיבה, היצירתיות והדמיון, משפרים תהליכים קוגנטיביים רבים, תורמים להפחתת לחץ וסטרס, מעשירים את הידע שלנו וגורמים לנו להרגיש שאנחנו לרגע בעולם אחר, יקום מקביל אם תרצו. יחד עם זאת, קריאת ספרים עלולה לגרום לאימוץ מוגבר של העיניים ואף לעודד כאבי צוואר וכתפיים. קריאה תנאים שאינם נכונים עלולה להוביל לפגיעה בחוש הראייה ואף לעלות לנו את המספר במשקפי הראייה. אז איך לקרוא ספר תוך שאנו שומרים על הגוף שלנו?

איך לקרוא ספר

אור אופטימלי, מודפס ולא דיגיטלי

בין אם אתם מכורים לספרי רומן, משתמשים בספרים ככלי טיפולי או מעדיפים ספרי מתח, אחד הדברים הכי חשובים הוא לקרוא בתנאי אור ותאורה אופטימליים. הכוונה לכך היא שבעצם אתם מקבלים מספיק אור כדי שתוכלו לקרוא בצורה ברורה ומיטבית. בנוסף, מאוד מומלץ לקרוא את החומר שהוא מודפס ולהימנע מקריאה דיגיטלית, למרות היתרונות שקיימים בה. תאורה לקויה מאמצת את העיניים, גורמת למאמץ יתר, לגירוי, להיווצרות של יובש בעיניים ואף מובילה לצוואר נוקשה וכאבים חדים בכתפיים. הקפידו לקרוא שנוח לכם ויחד עם זאת שהספר בא בקו אחד עם העיניים שהראש מורם ולא להטות את הראש כלפי מטה.

איך לקרוא ספר – טיפים

  1. התאורה צריכה להיות כמה שיותר דומה לתאורה טבעית וכמה שפחות לסנוור אתכםמנורות הלוגן נותנות אור שדומה לאור שיש בחוץ
  2. מקמו את המנורות מאחוריכם או מעליכם כדי למנוע סנוור או יצירה של צל על החומר אותו אתם קרואים
  3. העדיפו מנורות מתכווננות על פני כאלה שלא
  4. אחת ל-30 דקות עשו הפסקה כדי למנוע מאמץ יתר של העיניים
  5. בזמן ההפסקה עצמו את העיניים שלכם בכדי להרגיע אותן
  6. הקפידו למצמץ יותר בזמן קריאה באופן מודע כדי למנוע צריבה או יובש.

כך תוכלו להמשיך להנות, להעשיר את המוח, או להשתמש בספרים בתור טיפול אלטרנטיבי בילדים ומבוגרים.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: