צמחי מרפא – רפואה שמשלימה פתרונות באופן טבעי

תוכן עניינים

הרוב המוחלט של בני האדם סובל מתסמינים, מחלה או בעיה רפואית מסיבות שונות ובדרגות קושי שונות. בעוד הרפואה הקונבנציונלית מתמודדות עם אותן בעיות בעיקר באמצעות תרופות, הרפואה המסורתית והטבעית דוגלות דווקא ביתרונות ובסגולות הרבים של צמחי מרפא. כמעט כל צמח בו עושים שימוש בישראל עובר אישור של משרד הבריאות. הספרות של רפואת הצמחים מחלקת כל צמח לחלקים: שורש, ענף, עלה ופרח כאשר לכל חלק יש את האנרגיה והתפקיד שלו. הצמחים השונים מסווגים לפי מגוון רחב של קריטריונים כמו טמפרטורה, טעם ועוד.

צמחי מרפא

מה עשוי להתרחש במערכת החיסונית?

חולשה במערכת החיסונית יכולה להיגרם ממגוון עצום של סיבות כמו למשל מחסור תזונתי, תקופה בשנה (אלרגיות) ועוד. יש כמה צמחים איתם הרפואה הטבעית ובעיקר הסינית עושה שימוש לחיזוק המערכת החיסונית כמו אסטרגלוס, ג‘ינסנג סיבירי, ג‘ינסנג אמריקאי, ג‘ינסנג קוריאני, קינמון, אכניציאה, אורגנו וציפורני חתול. חפשו צמחים אלו בכל מרפאה לרפואה טבעית הקרובה לביתכם.

צמחי מרפא למערכת ההורמונלית

נשים וגברים כאחד חווים קשיים בתהליך הפריון, פעמים רבות כתוצאה מחוסר איזון של המערכת ההורמונלית. אלמנטים רבים משפיעים על תפקודה של המערכת, כגון מתח או לחץ מוגברים, תזונה לקויה, סיבות גנטיות ועוד. הצמחים המומלצים לטיפול במצב הם מליסה רפואית, קוהוש שחור, נר הלילה, קמומיל ואנג‘ליקה סינית.

זיהומים, וירוסים וחיידקים

תמצית זרעי אשכוליות נמצאה כאחד מצמחי המרפא הפופולאריים בשנים האחרונות, בשל היותה יעילה נגד זיהומים, וירוסים, חיידקים ואפילו פטריות מסוגים שונים.

איך יודעים אילו צמחי מרפא לקחת?

בתי המרקחת ובתי הטבע מלאים בתכשירים, פורמולות טבעיות ותוספי תזונה המוגדרים כצמחי מרפא, אך הדרך הטובה ביותר לדעת מה בדיוק מתאים לכם היא על ידי התייעצות עם מומחה ברפואה סינית, נטורופת או איש מקצוע אחר מתחום הרפואה המשלימה.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: