כך תדעו שהגיע הזמן לחפש טיפול משפחתי

תוכן עניינים

כל משפחה מתמודדת עם אתגרים כאלה ואחרים ולא תמיד זה פשוט להבין איך הכי כדאי ונכון להתגבר על הקשיים ולמצוא את דרך המלך להתנהלות משפחתית. אנשי מקצוע מהתחום של טיפול משפחתי יהיו מנוסים ובעלי ידע רב בנוגע למערכות היחסים בין הורים לאחים ויוכלו להמליץ על שינוי דפוסי התנהגות, אימוץ דרכי חשיבה שונות וכמובן פעולות ספציפיות שאפשר וכדאי לעשות על מנת לשפר את האווירה המשפחתית היומיומית. החוכמה היא לפנות אל מי שיש לו ידע וניסיון רבים ככל האפשר וכמובן שעדיף לבחור באיש מקצוע שיש לו התמחות ספציפית שקשורה בקושי המשפחתי הקיים. כיום אפשר לשפר באופן מהותי את דרך ההתנהגות בין בני המשפחה לאחר מספר קטן של פגישות והכרות מעמיקה של המטפל עם בני המשפחה והיחסים ביניהם.

 

מתי כדאי להיעזר בטיפול משפחתי?

אמנם מדובר בקשיים סובייקטיביים שכל משפחה וילדים עלולים לחוות, אבל ישנם מצבים במהלך החיים שעלולים להיות יותר נוטים להתעוררות קשיים או אתגרים –

  • הגעה של מי מהילדים לגיל ההתבגרות.
  • הצטרפות של תינוק או תינוק למשפחה.
  • גירושין של ההורים.
  • מוות במשפחה או במשפחה המורחבת.
  • קושי בלימודים או אבחון מקצועי של מצב פתולוגי.
  • התמודדות עם גילוי של מחלה בקרב מי מבני המשפחה

טיפול משפחתי הוא טיפול שלא צריך לחשוש מלגשת אליו, ממש כמו שמדובר על טיפול טבעי בחרדה, ועוד. כל הצדדים וכל בני המשפחה יכולים לצאת נשכרים מקבלת עצות יישומיות לשיפור ההתנהלות שלהם, שתיטיב עם כל בני המשפחה כבר בעתיד המיידי. כאשר מקדישים את הזמן ותשומת הלב לבחירה נכונה של איש המקצוע – אין ספק שהבחירה תהיה טובה ונכונה והשיפור יגיע כמה שיותר מהר לרווחת כולם. לא צריכה להיות שום מבוכה ודווקא הפנייה אל איש מקצוע היא הדבר הנכון לעשות.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: