האם יש המלצה על טיפולים משלימים לספורטאים ?

תוכן עניינים

ספורטאים נמצאים תחת פעילות גופנית אינטנביסית במשך תקופות ארוכות. למרות היתרונות הרבים הקיימים בביצוע פעילות, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהגוף מתאמץ, השרירים מתעייפים ויש שחיקה די מסיבית של הרקמות והתאים בגוף. לא סתם מומחים ממליצים על מספיק שעות שינה ותזונה מיטיבה, נטילת תוספי תזונה להשלמה תזונתית, במטרה לשמור על הגוף ולאפשר לו להתאושש כמו שצריך לאחר הפעילות. במקביל, קיימת המלצה גם על שילוב של טיפולים משלימים לספורטאים ביניהם עיסוי רפואי, דיקור, טווינא, נטילת צמחי מרפא בהתאמה אישית, אוסתיאופטיה ועוד.

 

לאילו ספורטאים מומלץ להקפיד על טיפולים משלימים?

כל ספורטאי שמבצע פעילות באופן קבוע ואינטנסיבי. לא מדובר רק בשחקני המשחקים בנבחרות מובילות כמו שחקני כדורסל וכדורגל, שחיינים מקצועיים או רקדנים שזה המקצוע הרשמי שלהם, אלא גם עבור חובבי ספורט שמתאמנים כל השנה להתחרות בתחרויות. אימונים אינטנסיביים למרתונים, טריאתלונים, מירוצים, מירוצי אופניים, תחרות איש הברזל המתקיימת באילת אחת לשנה ובכל העולם – כל אלה מובילים את הגוף להימצא תחת המון לחץ ולכן הטיפולים המשלימים יכולים לעשות הן לגוף והן לנפש רק טוב.

מה היתרונות של מערך הטיפול המשלים?

  • איזון פיזי ונפשי – הרפואה המשלימה רואה את הגוף השלם ואת הקשר הישיר בין הגוף הפיזי לנפש. היא מטפלת בבעיה ולא בסימפטום, זאת בשונה מהרפואה המסורתית. התוצאות הן טובות ומחזיקות מעמד לאורך זמן, במיוחד אם מקפידים להתמיד בטיפול.
  • ללא תופעות לוואי או תסמינים – טיפולים מתחום הרפואה המשלימה כמו צמחי מרפא לא גורמים להיווצרות של תופעות לוואי או תסמינים, זאת בשונה מתרופות למשל שיכולות לגרום למגוון של מצבים נלווים כמו בעיות שינה, בעיות במערכת העיכול ועוד.
  • התאמה מושלמת לצרכים של הגוף – היופי בטיפול המשלים הוא שניתן להתאימו לצרכים המדויקים של המטופל בהיבט של אורח החיים שהוא מנהל ואיך שהוא מרגיש.
אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: