האם טיפול בקנאביס מומלץ לבעיות קשב וריכוז וקשיי למידה?

תוכן עניינים

אחד הגילאים היותר מורכבים ומאתגרים לגידול ילדים הוא גיל ההתבגרות. זו תקופה שמביאה איתה לא מעט קונפליקטים בקשת רחבה של תחומים וכחלק מהתהליך המתבגר מחפש את האני שלו, מגבש דעה על עצמו, בודק ומותח את הגבולות ואף מתנסה בכל מיני דברים. בעשור האחרון חלה עליה אדירה בשימוש חשיש ומריחואנה בקרב בני נוער. מדובר בעולם שלם שמביא איתו מסרים מבולבלים משום שמצד אחד סמים אלה נחשבים ”קלים“ ובעלי אפקט יחסית מתון, מצד שני הם מוגדרים לחומרים שאינם חוקיים כאן בישראל. במקביל, הטיפול במחלות קשות כמו סרטן למשל מתקשר לא פעם עם טיפול בקנאביס המסייע בהפחתת כאבים, תסמינים ותופעות לוואי קשות. האם זה יעיל- טיפול בקנאביס לקשב וריכוז? בני נוער רבים מעידים על כך כי עישון מריחואנה עוזר להם לשלוט בעצמם, מרגיע את הלחץ בו הם מצויים ואף מאפשר להם לחוש מקובלים ואהודים מבחינה חברתית. יחד עם זאת, יש להכיר גם בסכנות.

 

שיטות טיפול נוספות ששווה להכיר מלבד טיפול בקנאביס לקשב וריכוז

מהמקום הזה, גם אנחנו ההורים נוטים להתבלבל לא פעם וחושבים שמדובר בתופעה שאמנם מהווה חלק מלחץ חברתי אבל זה לגמרי בסדר, מקובל ולעתים אף עוזר במצבים של בעיות קשב וריכוז. אך האמת היא שאין זה חד משמעי לכאן או לכאן. מדובר באחת התקופות הכי חשובות בחיי אדם, והקנביס הוא חומר ממכר שיש לנהוג בו בקפידה ובכובד ראש, תוך התייעצות עקבית ושוטפת עם מומחה.

אם חשבתם כי טיפול בקנאביס לקשב וריכוז הוא טיפול יעיל, ייתכן בהחלט ויש בכך אמת. יחד עם זאת, יש המון שיטות טיפולים אחרות שיכולות לעזור בקשיי למידה או הפרעות קשב, כמו למשל ספרים ככלי טיפולי, טיפול באמצעות הרפואה הסינית (דיקור), תזונה נכונה ומאוזנת, פעילות גופנית או לקיחת חלק בקבוצה או מסגרת תחרותית, טיפול באמנות, טיפול במגע, טיפול באמצעות בעלי חיים ועוד.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: