מה לקנאביס רפואי וחברות סטארט אפ

תוכן עניינים

אפשר לומר כיום שחברות הסטארט אפ כבר נוגעות בכל תחום מתחומי החיים. קשה מאד למצוא תחום שנוגע בהרבה מאד אנשים ואין עדיין עיסוק בו מבחינת יזמות, המצאות ורעיונות חדשים. באופן טבעי כך גם הדבר כאשר מדובר בעולם הקנאביס הרפואי שכל הזמן יש שיח בנוגע אליו גם ברמה של הכותרות הראשיות באמצעי התקשורת במדיה. באופן כללי אפשר לומר שהנושא של קנאביס רפואי מביא איתו לא מעט מחלוקות שקשורות לרפואה, להקלה על מצבים רפואיים, לנושאים אתיים ומשפטיים ואפילו לנושאים שקשורים בכסף. בשורה התחתונה – הקנאביס מביא איתו בשורה אמיתית להרבה מאד חולים ומטופלים ומה שבאמת צריך לטפל בו הוא הרגולציה והסדרת השימוש החוקי בו. אין ספק שיש עוד הרבה עבודה ובדיוק כאן נכנסות לתמונה חברות הסטארט אפ השונות. אז מה לקנאביס רפואי וחברות סטארט אפ?

 

איך קנאביס רפואי וחברות סטארט אפ מתחברות?

יש הרבה מה לדעת על מיצוי נכון של צמח הקנאביס. מכיוון שלא מדובר בידע נרחב שאפשר למצוא אצל חלקים נרחבים באוכלוסייה, הרי שצריך אנשי מקצוע ומדע שיידעו בדיוק איך הכי נוח ונכון להתעסק עם הצמחים המיוחדים האלה. מה שבאמת מהווה אתגר מבחינת חברות הסטארט אפ הוא מציאת האפשרות לעשות שימוש בקנאביס כהקלה על כאבים או סיוע בהחלמה וריפוי – בלי ההשפעות הנוירולוגיות שמנוגדות לחוק. כרגע אין הפרדה בין אלה לאלה וכאן טמון היהלום האמיתי של הידע בנוגע קנאביס. מומחי היי טק וסטארט אפ מעולמות הרפואה כמו אורי אלטר למשל, יכולים כבר עכשיו להודות בשיחות סגורות שיש לא מעט עבודה בדיוק בנושא הזה – מציאת הדרך להפוך את השימוש בקנאביס לכזה שניתן לביצוע בקנה מידה רחב, חוקי, מוסדר ובלי הרדיפה אחרי הצמח מאחורי הקלעים כפי שהיא מתבצעת כיום על ידי אנשים שלא באמת צריכים אותו לשימוש רפואיים אלא מחפשים את תחושת ההתנתקות שמדמה את הקנאביס לסם ממכר.

הדחיפות של מציאת דרכים חוקיות ונכונות לצרוך קנאביס רפואי

אין ספק שמדובר במרוץ ולבטח יש לא מעט חברות סטארט אפ וארגוני יזמות שלוקחים חלק משמעותי במרוץ הזה. מדובר בבשורה אמיתית ורחבת היקף שאפשר יהיה לבשר וכמובן להקל על אינספור חולים, מטופלים ואנשים שסובלים מכאבים כרוניים בחלקים שונים של הגוף. ההתנגשות שיש כרגע בין כמה נושאים מהותיים, לרבות העניין החוקי של שימוש בסמים ממכרים שמשפיעים על תפקוד המוח היא מה שחוסם את האפשרות של הפצת הקנאביס לקהל הרחב ולכן יש לא מעט אנשים שסובלים ממחלות וכאבים ולא יכולים לעשות שימוש במיצוי העלים בשל קריטריונים קשיחים שמונעים זאת מהם. בכל חברת סטארט אפ שמתעסק בתחום זה אפשר יהיה למצוא בצוות העובדים גם איש מקצוע מעולם האתיקה והמשפט שיהיה עסוק כל הזמן בחיפוש אחר הפרצות בתקנות ובחוקים שדרכן אפשר יהיה למצוא את הדרך להפוך את השימוש בקנאביס לקל יותר על מנת שאפשר יהיה להנגיש אותו להרבה יותר לקוחות ומשתמשים, שכן הוא יכול להביא להם הקלה גדולה.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: