האם ידעתם שיש דבר כזה טיפול בוטוקס למיגרנות?

תוכן עניינים

רוב האנשים בטוחים שהשימוש בבוטוקס הוא למטרות קוסמטיות בלבד במטרה להעלים את נזקי ההזדקנות. אז מסתבר שיש דבר כזה טיפול בוטוקס למיגרנות, טיפול שעזר כבר למאות אלפי אנשים ברחבי העולם.

 

מהי בכלל מיגרנה?

לפני שנבין איך הטיפול עובד ומדוע הוא יעיל כל כך עבור אנשים שלא מצאו שום פתרון אחר, חשוב קצת להבין מהי מיגרנה ומדוע היא בכלל מופיעה? אז אחת הבעיות העיקריות עם מיגרנה שלא תמיד אנחנו יודעים למה היא תוקפת אותנו ולרוב זה קורה ללא הכנה מקדימה. מיגרנה היא למעשה כאב ראש מאוד חזק שלרוב מופיע בחלק או בצד אחד של הראש כאשר לעתים הכאב משלב תסמינים נוספים כמו רגישות לאור, בחילות, הקאות ועוד. בשונה מכאב ראש רגיל, מיגרנה יכולה להימשך בין 4 שעות ל-4 ימים. מיגרנה יכולה להיווצר ממגוון רחב של סיבות כמו סיבות גנטיות, תהליכים המתרחשים במוח, תזונה לקויה, שתיית אלכוהול, שינויים הורמונליים ועוד.

 

אז מה הקשר בין בוטוקס לבין טיפול במיגרנות?

האמת היא שמדובר בגילוי שנעשה במקרה. את הבוטוקס הזריקו להתוויות אחרות ואז גילו שאנשים שקיבלו את הטיפול החלו להרגיש שינוי בכאבי הראש שלהם ואז לאט לאט החלו לחקור את זה והבינו את הפלא שנוצר. מטופלים שסבלו ממיגרנות שנים מבלי למצוא את הטיפול המתאים, פתאום גילו כי הבוטוקס הוא זה שעזר להם. פתאום לאחר הטיפול הם חוו שינוי ניכר לטובה, החלו להיות פעילים יותר חברתית, להגיע יותר לעבודה ובקיצור חייהם השתנו.

איך מתבצע הטיפול?

טיפול בוטוקס למיגרנה הוא קצר מאוד, נעשה בקליניקות רפואיות המיועדות לכך ומתבצע בהזרקה כטיפול מונע למיגרנה באזורים מסוימים במצח, בצוואר ומאחורי האזניים.

 

כל כמה זמן צריך לבצע טיפול בוטוקס למיגרנות?

בממוצע מומלץ לבצע את הטיפול בממוצע בין 3-6 חודשים.

 

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: