דלקת מפרקים טיפול טבעי – מה כדאי לנסות

תוכן עניינים

דלקת מפרקים אצל ילדים היא מחלה אוטואימונית הפוגעת במפרקים, ועם הזמן מובילה להרס הדרגתי. מסיבה שאיננה ברורה, הגוף תוקף את הקרומים העוטפים את המפרקים, מה שיוצר תהליך דלקתי. אחת השאלות אשר עולות פעם אחר פעם בהקשר הזה היא: האם כשמופיעה דלקת מפרקים טיפול טבעי יכול לעזור ולהקל על הילד הסובל מתסמינים כמו רגישות, אדמומיות ונפיחות במפרקים, עייפות, חולשה, הפעה של חום, כאבים ונוקשות הן במפרקים והן בשרירים, אנמיה, עיוותים במפרקים פגועים ועוד.
לשאלה זו אומנם אין תשובה חד משמעית. זאת כי כאשר מופיעה דלקת מפרקים, טיפול טבעי לא נועד לרפא את המחלה. עם זאת, הטיפול מקל מאוד בתסמינים המלווים אותה. למשל, שילוב בין תזונה נכונה וצמחי מרפא מסוימים עשויים בהחלט להקל על החולה.

מה הטיפול המומלץ לדלקת מפרקים ע"י ראומטולוג?

ראומטולוג ילדים לרוב ימליץ בטיפול משולב, אך זה מאוד תלוי במצב הדלקת ובמצב הפיזי והנפשי של הילד הסובל מהמחלה. ישנן סוגים רבים של תרופות מהרפואה הקונבנציונלית, המסייעים לשפר את חייו של הילד החולה. למשל: תרופות נוגדות דלקת ללא סטרואידים, תרופות המכילות סטרואים, חוסמי חלבון ועוד.

במקרים מסוימים, ימליץ המומחה על ניתוח, שימוש בעזרים חיצוניים, פיזיותרפיה, דיאטה ופעילות גופנית. גם טיפולים כמו שהייה במרחצאות מים חמים או טיפול במים יכול מאוד להקל.

מבחינה תזונתית, הטיפול הטבעי ממליץ על צריכה מוגברת של מזונות המכילים חומצות שומן חיוניות, פירות, ירקות, מזונות עשירים בגופרית, שיבולת שועל ודגנים מלאים. מנגד כדאי להפחית מזונות המחלישים את המערכת החיסונית כמו מוצרי חלב, שומנים רוויים, קפאין ואלכוהול.

צמחי מרפא שיכולים להקל במצב של דלקת במפרקים אצל ילדים הם כורכום, שוש קירח, ויתניה, קדד קרומי וגדילן.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: