טיפול טבעי בחרדה – זה אפשרי ומועיל

תוכן עניינים

חרדה היא מנגנון המאפשר לנו להגיב בצורה בריאה למצבים של לחץ ומתח. בזמן חרדה, הגוף נכנס לפעילות מוגברת, קצב חילוף החומרים עולה, השרירים מתכווצים ונוצרים בגוף כמויות גבוהות של אדרנלין המגביר את קצב פעימות הלב.
יש מצבים רבים ושונים אשר עשויים להוביל להיווצרות חרדה. אנשים שונים חווים חרדה באופנים שונים. חלקם סובלים מהתופעה כחלק בלתי נפרד מחייהם ואף מגדירים את עצמם באופן מודע או לא מודע כחרדתיים, אחרים יודעים איך לקחת את החרדה למקומות טובים ומונעים לעשייה דרך הלחץ ואחרים חווים התקפי חרדה, כתוצאה מאירועים של החיים, כגון פיטורים, מוות, גירושים, קשיים בכניסה להריון ועוד.
ניתן לחלק את הטיפול בחרדה לשניים: טיפול קונבנציונלי באמצעות תרופות וטיפול טבעי בחרדה. לפני שנציג בפניכם כמה מהטיפולים הטבעיים היעילים לחרדה, חשוב להבין באופן מדויק מהי.

טיפול טבעי בחרדה

ההבדלים בין חרדה, דיכאון והתקף פסיכוטי

  • חרדה – הפרעה נפשית שהבסיס שלה הוא תחושת פחד עזה שגורמת לשיתוק. כאמור, קיימים סוגים שונים של חרדות.
  • דיכאון – מצב נפשי הגורם לפגיעה ניכרת בתפקוד היומיומי. אנשים החווים דיכאון מתקשים לתפקד, נמנעים מלהיות בחברת משפחה וחברים, מרגישים שאין תקווה לחיים. יש סוגים ורמות שונות של דיכאון החל מדיכאון קל זמני ועד דיכאון קליני ממושך.
  • התקף פסיכוטי – מצב בו חלה פגיעה ביכולת של האדם לתפוס את המציאות, להתמצא בזמן ובמקום. אדם החווה התקף פסיכוטי חווה גירויים שלא קיימים במציאות.

וכעת – סוגי טיפול טבעי בחרדה

אחד הטיפולים היעילים למניעת מצבים של חרדה הוא באמצעות תזונה. ההמלצה היא לצרוך מזונות שלמים, מלאים וטבעיים כל הניתן, לשלב דגנים מלאים, ירקות מסוגים שונים, אצות ים ודגים. מומלץ להימנע מסוכרים מעובדים, חומרים משמרים, אלכוהול ומזונות מתועשים.
ניתן אף לשלב תוספי תזונה נוגדי חרדה ודיכאון כמו קומפלקס ויטמין B, סידן, מגנזיום וכרום. קיימים גם צמחי מרפא לטיפול בחרדה.
בנוסף, כדאי לשלב אחד או יותר מטיפולי המגע והפעילות כמו יוגה, טאי צ‘י וצ‘יקונג.

אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: