דיקור לבעיות נפשיות – האם זה יכול לעזור?

תוכן עניינים

הגוף שלנו מורכב משני חלקים. הגוף הפיזי והגוף הנפשי. ממש כמו שרובנו סובלים מבעיות ותסמינים, לעתים אפילו מחלות הקשורות לגוף הפיזי כמו כאבי ראש, בעיות במערכת העיכול, חוסר איזון של המערכת ההורמונלית ועוד, יש גם לא מעט אנשים שסובלים מבעיות ומחלות הקשורות לנפש. חרדה, דיכאון, לחץ – אלו הן רק חלק קטן מהדוגמאות למצבים נפשיים מהם אחוז גבוה מהאוכלוסיה סובל. בשורות הבאות נציג בפניכם את אחד הפתרונות הפופולארים בשנים האחרונות מעולם הרפואה הסינית המסורתית – דיקור לבעיות נפשיות.

 

כיצד הדיקור פועל?

על פי הרפואה הסינית המסורתית, כאשר נוצר חוסר איזון בין איברים בגוף שלנו, הדבר יכול לגרום לכל מיני תופעות, תסמינים ובעיות רפואיות. אצל חלק מהאנשים שזה בא לידי ביטוי בפן הפיזי, אחרים יפתחו מחלות נפש או בעיות הקשורות בנפש ויש כאלה שיסבלו משני המצבים. ברגע שהמטפל מצליח לאתר בצורה נכונה את המוקד שמוביל לחוסר האיזון, לשים את האצבע לגבי אילו מאפיינים מעורבים באותו חוסר איזון ואילו איברים יצאו מאיזון, הוא יכול לטפל ולהגיע באופן מדוייק לנקודות הדיקור הספציפיות הנמצאות על ערוצי המרידאנים השונים.

 

כיצד הרפואה הסינית רואה בעיות נפשיות?

רפואה סינית היא קודם כל רפואה הוליסטית ששמה דגש על האינדיבידואל ורואה אותה בתור שלם. כלומר, בשונה מהרפואה הקונבנציונלית היא לא מבצעת הפרדה בין הגוף לבין הנפש. כאמור, ברגע שנוצר חוסר איזון בין האיברים השונים, זה יכול להוביל לכל מיני תופעות ואפילו להיווצרות של מחלות. ה- SHEN נמצא בתוך הלב והרפואה הסינית מכנה אותו הקיסר. ה- SHEN אחראי למעשה על חמישה סוגים של איברים אחרים ולכל איבר יש את התפקיד שלו. הלב הוא אלמנט האש ופגיעה בו מובילה לבעיות שינה, לפסיכוזות ואפילו פארנויות. הטחול מאפיין את האדמה וחוסר איזון בו גורם להיווצרות של מחשבות אובססיביות ומונע מאיתנו להפעיל את הדמיון והיצירתיות. הריאות משוייכות לאלמנט מתכתי ופגיעה בהן מובילה לדיכאון ועצבות. הכליות הן אלמנט המים. חוסר איזון בכליות מוביל לפחדים חזקים ולעתים פוביות. הכבד הוא אלמנט העץ, הוא זה שמחשב את האדם ליקום שלנו וכאשר נוצר בו מצב של חוסר איזון זה מייצר התפרצויות של זעם.

מהם היתרונות של טיפול בדיקור במצבים נפשיים ופיזיים גם יחד?

לדיקור יש מגוון עצום של יתרונות.

  1. מדובר בטיפול יעיל המסייע תוך מספר טיפולים להחזיר את הגוף למצבו המאוזן, גם בהיבט הפיזי, גם בהיבט הנפשי. הטיפול אינו גורם לכאבים, שינויים בגוף, תופעות לוואי ולכן לאחר הטיפול יכול המטופל לחזור לחייו ולשגרה שלו ללא כל בעיה.
  2. ניתן להתאים את הטיפול באופן ספיציפי ומאוד מדויק לצרכים של המטופל ולמצבו הפיזי והנפשי. כל אחד שונה מהאחר וכל אחד מגיב גם לטיפול אחרת ובכל טיפול ניתן לעשות שינויים.
  3. טיפול באמצעות דיקור הוכח באלפי מחקרים כיעיל להפחתת לחצים. רובנו חווים לחץ בחיים שלנו מכל מיני סיבות. פעולת הדיקור מסייעת להוריד בגוף את הורמוני הלחץ ובכך משפרת את התחושות הטובות שלנו בגוף.
  4. דיקור מתאים לטיפול בקשת רחבה של מצבים רפואיים ובעיות, כך שאם אתם סובלים מכמה דברים במקביל, ניתן לטפל בהם.
  5. דיקור מסייע לגוף להיאבק בחיידקים, פתגונים ווירוסים, כך שהוא מגביר את הפעילות של המערכת החיסונית, מסייע להפחית משך של מחלות ווירוסים כמו הצטננות למשל.
  6. דיקור תורם משמעותית להעלאת רמות האנרגיה בגוף, מקל במצבים של בעיות ושינויים במערכת העיכול, תורם לשיפור השינה שלנו, מקל במצבים של אלרגיה, מסייע במצבים של כאבי שרירים ולכן הוא מהווה פתרון יעיל, מהיר ואיכותי לכל כך הרבה אנשים.
אבידן שקולניק
אבידן שקולניק

אבידן שקולניק הוא כתב מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום העישון והטבק. החיבור לתחום של עישון, טבק וקנאביס היה טבעי ומתבקש, מתוך שאיפה לסקור ולתת מידע איכותי בנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: